با تاریک شدن پارلر ، تئوری های توطئه به صورت آنلاین برخورد می کنند

0
gettyimages-1230458849

طرفداران ترامپ هفته گذشته به پایتخت آمریكا هجوم بردند و تأیید صلاحیت انتخاب جو بایدن را به طور موقت متوقف كردند. رئیس جمهور بعدی ایالات متحده.
گتی ایماژ

هنگامی که اپل ، آمازون و گوگل پس از شورش مرگبار هفته گذشته در Capitol Hill ، Parler را از سیستم عامل خود بوت کردند ، کاربران شبکه اجتماعی جایگزین مورد علاقه محافظه کاران پیروان خود را تشویق کردند تا در تلگرام ، یک برنامه پیام رمزگذاری شده به آنها بپیوندند.

و آنها این کار را کردند.

در یک گفتگوی عمومی گروه تلگرامی با تقریبا 16000 عضو ، یک کاربر به نام میگوئل از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور خواست تا به دی سی برگردند تا ادعاهای بی اساس دزدیده شدن رای نوامبر از رئیس جمهور را مطرح کنند. کاربر با اشاره به روز بعد از مراسم تحلیف ، در چت نجات قایق پارلر ارسال کرد: “بچه ها ، هر میهن پرست در 21 ژانویه برای اعتراض به تقلب در انتخابات”. دقایقی بعد ، عضوی دیگر با استفاده از نام میشل ، برای دست زدن به طرفداران دیگر MAGA ، تقلب کرد: “این [راه اندازی] شده است.”

مبادله و تعداد بی شماری از این قبیل نمایانگر برخورد تئوری های توطئه در جهان تب و تاب طرفداران طرفدار ترامپ است. “” a a href = “https://en.wikipedia.org/wiki/P Psychological_operations_(United_States)” rel = “noopener noreferrer” target = “_ خالی است “data-component =” externalLink “> psyop ” برای بی اعتبار کردن محافظه کاران طراحی شده است حتی اگر تئوری توطئه دیوانه ، که تصور می کند ترامپ با قاچاقچیان جنسی شیطانی درگیر است ، بسیاری از طرفداران را وادار به حضور در تجمعات وی کند. اعتراضات سازمان یافته برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ، دامهایی است که توسط آنتیفا ، یک گروه آزادانه جنبش ضد فاشیستی .

به نظر می رسد ادعای تایید نشده تغییر آرا در مقایسه با اکثریت آراسته است.

ایده های جعلی در سایت های کوچک و بزرگ رسانه های اجتماعی ظهور کرد اما اکنون به سمت برنامه های پیام رمزگذاری شده منتقل شده اند به دنبال غوغای کاپیتول هیل که منجر به کشته شدن پنج نفر شد. انتقال به گروههای پیام رسان خصوصی و کوچکتر منجر به پیامهای متناقض و تقسیم بیشتر گروههای راست گرا بصورت آنلاین شده است. توطئه نظریه های ظاهر می شود که ضد شورش عامل این شورش است ، که پس از شلاق زدن ترامپ به طرفداران خود در یک تظاهرات تبلیغاتی در دی 6 ، ژانویه اتفاق افتاد.

“بدون یک مقام” راشل موران ، دانشمند فوق دکترا که در دانشکده اطلاعات دانشگاه واشنگتن اطلاعات غیرقانونی می خواند ، گفت: “رویداد مورد تحریم ترامپ برای ایجاد اعتراضات و سایر اقدامات در اطراف ، طرفداران مطمئن نیستند که چه کسی واقعاً در پس حوادث برنامه ریزی شده در روز تحلیف است.” p> شبکه های اجتماعی ، از جمله فیس بوک و توییتر ، همراه با مجریان قانون و گروه های مدنی در حال آمادگی برای احتمال خشونت بیشتر در روزهای منتهی به مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه هستند. Facebook گزارش شده است ردیابی تبلیغات تبلیغاتی که در سایر قسمتهای اینترنت به اشتراک گذاشته می شوند و حذف آنها هنگام نمایش در شبکه های اجتماعی ، اینستاگرام یا مسنجر.

در روز چهارشنبه ، ترامپ سعی کرد با حمله به پایتخت فاصله بیندازد و در یک ویدئو که” هیچ طرفدار واقعی من نمی تواند خشونت سیاسی را تأیید کند. ” با این حال ، دولت آماده تلاش برای اخلال در انتقال قدرت با گزارش 20،000 سرباز گارد ملی برای محافظت از مراسم تحلیف در واشنگتن مستقر شده است. گزارش شده است که هشدار اطلاعات مربوط به “اعتراضات مسلحانه” را که در 50 پایتخت ایالت و همچنین پایتخت ایالات متحده در حال برنامه ریزی است دریافت کرده است.

گپ و گفت ناشناس در شبکه های اجتماعی شامل بحث هایی در مورد اعتراضات جدید MAGA است در واقع توسط آنتیفا یا دموکراتها سازماندهی می شود. یک آگهی تبلیغاتی قرمز و زرد در فیس بوک ، توییتر و پارلر ، و همچنین انجمن های آنلاین و برنامه های پیام رسانی ، خواستار راهپیمایی مسلحانه در Capitol Hill و همه پایتخت های ایالت بعد از ظهر ژانویه است. 17. “وقتی دموکراسی از بین می رود ، از خاموش شدن خودداری کنید” ، پوستری که شامل تصویری از مجسمه آزادی بود ، اعلام می کند.
“این گروه ها در حال فرورفتگی در مکان های تاریک و دشوارتر اینترنت و رسانه های اجتماعی هستند ، و همچنین بسیاری از فعالیت های خود را به سیستم عامل های رمزگذاری شده منتقل می کنند.”

جاناتان گرینبلات ، مدیر عامل ، لیگ ضد افترا

با وجود زبان دراماتیک و تصاویر جسورانه ، برخی از طرفداران ترامپ با احتیاط احتیاط کرده و به دیگران هشدار دادند که از حوادث جدید دور نشوند. “یک کاربر فیس بوک در یک گروه عمومی طرفدار ترامپ به نام محافظه کاران واقعی برای دونالد ترامپ 2020 نوشت:” آگهی های تبلیغاتی / میم هایی با مضمون کمونیستی که می خواهند بر میهن پرستان تأثیر بگذارد و به خشونت تبدیل شوند. ”

سایر کاربران فیس بوک ، با تکرار اظهارات مایکل مور ، مستندساز ، این رویداد را محکوم کردند ، و اظهار داشتند “حمله تروریستی تمام نشده است” و گروهی که به پایتخت حمله کردند “قصد دارند حملات بیشتری انجام دهند”. درخت آزادی ، که خود را به عنوان بستر مطبوعاتی برای جنبش ضد دولت راست افراطی بوگالو معرفی می کند ، در وب سایت خود گفت راهپیمایی مسلحانه در دی سی لغو شده است و هدف آن تکرار شورش مرگبار هفته گذشته نبوده است. Tree of Liberty سازماندهی راهپیمایی را تکذیب کرد و به نقل از “سخنگوی رویداد” ناشناس.

با این وجود ، سایت لیستی از آدرس هایی را که به عنوان پایتخت های ایالتی شناسایی کرده بود ، نگهداری می کند ، حداقل یکی از آنها اشتباه است. (این سایت آدرس پایتخت آلاسکا را در مرکز خرید a) قرار داد. > در آنکوریج. پایتخت آلاسکا جونو است.) درخت آزادی به درخواست نظر پاسخ نداد. این سایت از روز چهارشنبه آفلاین بود و بعداً به YouTube از ویدیوی Rick Astley Never Never Gonna Give You Up ، یک شوخی اینترنتی معروف به ریکرولینگ .

در ویمکین ، یک رسانه اجتماعی جایگزین برای فیس بوک ، کاربران اطلاعات مربوط به “میلیون شبه نظامی” را پخش می کنند مارس “برای فرود در واشنگتن در تاریخ 20 ژانویه. در توییتر ، کاربران تصویری از یک پست ادعایی پارلر را به اشتراک گذاشتند که در آن از طرفداران ترامپ برای بازگشت به دی سی در 19 ژانویه” حمل سلاح های ما “استفاده شده است.

از 9 تا 10 ژانویه ، طبق 850 پست از 570 حساب مربوط به توییتر مربوط به QAnon شامل کلمات “افتتاح” و / یا “بیستم” ، طبق گروه تحقیقاتی غیرانتفاعی Advance Democracy. QAnon به دروغ توطئه “دولت عمیق” علیه ترامپ و طرفدارانش را ادعا می کند. در پیشبرد دموکراسی ، که قبلاً پست هایی در شبکه های اجتماعی پیدا کرده بود که طرفداران ترامپ را به شرکت در اعتراضات در تاریخ 6 ژانویه ترغیب می کند ، در گزارش دیگری که روز سه شنبه منتشر شد ، گفت که “تلاش های مشابه برای بسیج جمعی” مربوط به 17 ژانویه را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیدا نکرده است. / p>

در فیس بوک ، یک گروه طرفدار اسلحه به نام شهروندان دلاور برای اصلاحیه دوم ، تجمع در دلاور را در 20 ژانویه به منظور “تکریم اشلی بابیت” ، جانباز 35 ساله نیروی هوایی که به ضرب گلوله کشته شد ، تبلیغ کرد. توسط پلیس کاپیتول در داخل پایتخت ایالات متحده در یک پست ، این گروه از اعضا خواست “مسلح بیایند” و “تند بیایند”. در پست بعدی گفته شد که سازمان دهندگان خواستار خشونت یا تخریب اموال نیستند. نماد >


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

پارلر که تاریک می شود ، CES شروع می شود1:56

احتمال خشونت باعث شده است که شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توییتر ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد تقلب در انتخابات را سخت بگیرند. وقتی توییتر ترامپ را از جمعه در شبکه اجتماعی ممنوع کرد ، این شرکت پتانسیل خود را ذکر کرد حمله 17 ژانویه به پایتخت ایالات متحده و پایتخت های ایالتی.

روز دوشنبه ، فیس بوک گفت که محتوایی را که شامل عبارت ” جلوگیری از سرقت ” از سیستم عامل های خود ، که توسط طرفداران ترامپ برای فشار دادن ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات استفاده شده است. کاربران فیس بوک در روز سه شنبه هنوز از این عبارت استفاده می کردند ، اگرچه این شرکت در یک پست وبلاگ گفت: “ممکن است کمی طول بکشد تا اجرای این مرحله جدید را افزایش دهیم.” این شرکت همچنین به طور نامحدود حساب های رسمی ترامپ در فیس بوک و اینستاگرام را قفل کرد ، اما هنوز صفحات تبلیغات انتخاباتی وی و کاخ سفید در حال ارسال فیلم های رئیس جمهور هستند. یکی از مشاوران ترامپ در تلاش است تا رئیس جمهور از پیوستن به سیستم عامل های حاشیه ای رسانه های اجتماعی محبوب در میان افراط گرایان ، مانند Gab ، جلوگیری کند CNN روز چهارشنبه گزارش شد.

” دیدن سیستم عامل های جدید نگران کننده است. مورن گفت ، به عنوان پناهگاه های امن برای گفتگوهای افراطی ظاهر می شوند ، زیرا می تواند به تعمیق ایدئولوژی های افراطی منجر شود زیرا دیدگاه ها تعدیل نمی شوند و اغلب بدون چالش هستند. ” “با این حال ، حذف این حساب ها از توییتر و فیس بوک اکسیژن آنها را قطع می کند ، مانع جذب تعداد زیادی فالوور جدید و رادیکال شدن در مقیاس بزرگتر می شود.”

روز سه شنبه ، گروهی از سختگیرترین منتقدان فیس بوک از غول رسانه های اجتماعی خواست تا مانع دائمی ترامپ ، حذف تمام محتوای “متوقف کردن سرقت” که باعث خشونت می شود ، اجازه می دهد یک نهاد مستقل شخصیت های عمومی و رهبران جهان را که به دلیل تحریک خشونت پرچم گذاری شده اند حسابرسی کند و اطلاعات بیشتری در مورد اجرای سیاست های خود منتشر کند. Yaël Eisenstat ، که قبلاً در فیس بوک کار می کرد رئیس جهانی عملیات صداقت انتخابات ، در بررسی تجارت هاروارد مبنی بر اینکه شرکت های فناوری باید در قبال تقویت اطلاعات نادرست و” شعارهای شدید “پاسخگو باشند. این گروه همچنین از تبلیغ کنندگان ، سهامداران و کارمندان فیس بوک خواست تا برای حذف مارک زاکربرگ به عنوان مدیرعامل.

حتی در حالی که شبکه های اجتماعی عمده ترک می خورند با کمبود اطلاعات نادرست در انتخابات و درخواست خشونت ، برخی از کاربران در حال مهاجرت به سایت هایی از جمله تلگرام هستند. طبق گزارش شرکت تحلیلی موبایل Sensor Tower ، از 6 تا 11 ژانویه ، Telegram تقریباً 11.8 میلیون نصب در سطح جهان داشته است که 97 درصد بیشتر از 31 دسامبر تا 5 ژانویه است که برنامه تقریبا 6 میلیون نصب را تجربه کرده است. تلگرام روز سه شنبه در برنامه خود گفت بیش از 25 میلیون کاربر در 72 ساعت گذشته به این برنامه پیوسته اند و بیش از 500 میلیون کاربر فعال داشته است.

در چت های گروهی تلگرام ، کاربران میم ها را در مورد اسلحه به اشتراک می گذاشتند ، اظهارات نژادپرستانه می زدند ، از شرکت های بزرگ فناوری و سخنگوی مجلس نمایندگان نانسی پلوسی انتقاد کرد. برخی دیگر گفتند که ترامپ “میهن پرستان خوبی را که در برابر استبداد ایستادگی کردند” نپذیرفت. یکی از کاربران با اشاره به شخص یا گروهی که ظاهراً در مرکز تئوری توطئه QAnon قرار دارد ، گفت: “Q قصد دارد سرش را از بایدن جدا کند و ترامپ را به عنوان رهبر عالی بازگرداند.”

لیگ ضد افترا اعلام کرد که یک کانال تلگرامی برتری طلب سفیدپوست پیدا کرده است که درباره برنامه های آینده پست می گذاشت. در تصویر این پیام آمده است: “یادآوری کنید که روز تحلیف ریاست جمهوری ایالات متحده 20 ژانویه است. این تاریخ بعدی در تقویم است که طرفداران ترامپ و سایر جمعیت های ملی گرایانه به طور بالقوه مجدداً به پایتخت نشین نزدیک می شوند.”

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه ، جاناتان گرینبلات ، مدیر عامل ADL ، اظهار داشت که وی انتظار دارد تئوری های توطئه و اطلاعات غلط در فیس بوک ادامه یابد ، اما پیگیری این صحبت ها با گسترش طرفداران ترامپ ، QAnon و برتری طلبان سفید در سراسر وب دشوارتر خواهد شد. .

“این گروه ها در حال فرورفتگی در مکان های تاریک و دشوارتر از اینترنت و رسانه های اجتماعی هستند” و همچنین [همچنین] مهاجرت بسیاری از فعالیت های خود به سیستم عامل های رمزگذاری شده. ” p >

منبع: cnet

نظر دهید

      پاسخ دهید