ترامپ شیائومی را به عنوان شرکت ‘ارتش کمونیست چین’ تعیین کرد

0
gettyimages-1230552515

ماندل نگان / گتی

دونالد ترامپ در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود علیه یک غول فناوری چینی دیگر حرکت کرده است. در روز چهارشنبه ، دولت ترامپ رسماً اضافه شد Xiaomi ، همراه با هشت شرکت دیگر ، به لیست “شرکت های نظامی کمونیست چین”.

شرکت هایی که توسط وزارت دفاع به عنوان شرکت های نظامی کمونیست چین تعیین شده اند ، در لیست سیاه دریافت سرمایه گذاری از شهروندان یا سازمان های آمریکایی قرار دارند. اگر واژگون نشود ، به این معنی است که سرمایه گذاران موجود در ایالات متحده نیاز به واگذاری از شیائومی دارند.

شیائومی یکی از بزرگترین سازندگان تلفن در جهان است که فقط سامسونگ و Huawei فروش مقدار بالاتر تلفنها ، طبق تحقیقات IDC . شیائومی با داشتن بازار جهانی 13.1 درصد ، به لطف محبوبیت خود در چین ، آمریکای لاتین و اروپا ، حتی بیش از داده های اپل . (اپل تلفن های کمتری نسبت به رقبا می فروشد اما سود بیشتری را برای هر گوشی فروخته شده کسب می کند .)

شیائومی در بیانیه خود به CNET گفت این قانون با تمام قوانین و مقررات ایالات متحده مطابقت دارد و با ارتش آزادیبخش خلق ارتباط ندارد.

“این شرکت تکرار می کند که محصولات و خدمات را برای استفاده مدنی و تجاری فراهم می کند “، سخنگوی شیائومی گفت. “این شرکت تأیید می کند که متعلق به ارتش چین نیست ، تحت کنترل یا کنترل نیست ، و” یک شرکت نظامی کمونیست چینی “نیست.”

Redmi Note 9T ، یکی از جدیدترین گوشی های ارزان قیمت شیائومی.


شیائومی

تعیین شیائومی با یکی از موارد دولت ترامپ به Huawei داد ، بزرگترین شرکت فناوری چین. هواوی در “لیست موجودیت” وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار دارد که شرکت های آمریکایی را از تجارت با آن منع می کند. به همین دلیل تلفنهای اخیر هواوی بدون دسترسی به فروشگاه Play Google یا تراشه سازان آمریکایی .

Huawei در کنار ZTE ، زیرا بخش عمده ای از تجارت آن تجهیزات مخابراتی است ، مانند راه اندازی 4G و شبکه های 5G . این قسمت از عملیات هواوی – نه ساخت تلفن ، که بیشتر در غرب برای آن شناخته شده است – توسط دولت ترامپ تعیین شده است که یک خطر امنیت ملی است. شیائومی فقط لوازم الکترونیکی مصرفی را به فروش می رساند ، و احتمالاً به همین دلیل است که در لیست سیاه کمتری قرار گرفته است.

وزارت دفاع لیستی از شرکتهای مرتبط یا تحت کنترل ارتش آزادیبخش خلق را در سال 1999 ایجاد کرد. “p” “کلید توسعه ارتش ، اطلاعات و سایر دستگاههای امنیتی جمهوری اسلامی چین اقتصاد بزرگ و ظاهراً خصوصی این کشور است. ” “از طریق استراتژی ملی همجوشی نظامی و غیرنظامی ، PRC با مجبور ساختن شرکت های غیرنظامی چینی برای حمایت از فعالیت های نظامی و اطلاعاتی خود ، مجتمع نظامی – صنعتی کشور را افزایش می دهد.” از مشخصه های ریاست جمهوری او بوده است. فراتر از هواوی و ZTE ، ترامپ همچنین تلاش کرده است برای ممنوع کردن پلت فرم رسانه های اجتماعی TikTok . هفته گذشته ، او یک دستورالعمل اجرایی را امضا کرد که معاملات با هشت برنامه ساخت چین از جمله WeChat Pay و AliPay را منع می کند.

منبع: cnet

نظر دهید

      پاسخ دهید