تویوتا با نقض قانون هوای پاک با جریمه 180 میلیون دلاری مجازات شد

0

180 میلیون دلار نیست تغییر برآمدگی ، حتی اگر شما دومین شرکت بزرگ اتومبیل در جهان باشید.


تویوتا

تویوتا بر اساس گزارشی دریافت کننده جریمه عظیم 180 میلیون دلاری آژانس حفاظت از محیط زیست به دلیل نقض طولانی مدت قانون هوای پاک است. جمعه منتشر شده توسط نیویورک تایمز . این جریمه – بزرگترین مجازات مدنی که تاکنون برای نقض الزامات گزارش انتشار گازهای گلخانه ای فدرال صادر شده است – ناشی از یک دوره ده ساله است که در آن تویوتا تصمیم گرفت نقایص انتشار در وسایل نقلیه خود را گزارش نکند ، که این امر شرکت را از انطباق با استانداردهای فدرال ادعا می شود این اتفاق از سال 2005 تا 2015 و با تأیید مقامات شرکت در ایالات متحده و ژاپن به طور مکرر رخ داده است.

این رفتار به تنهایی تصویری ناراحت کننده از جهان دوم – بزرگترین سازنده وسایل نقلیه ، اما ظاهرا عدم توجه تویوتا به محیط زیست خود را از راه های دیگری نشان داده است. به عنوان مثال ، تویوتا یکی از تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان بود در اقدامی برای بازگرداندن استانداردهای تولید گازهای گلخانه ای فدرال در کنار دولت ترامپ باشد.

در حالی که جریمه تویوتا در مقایسه با میلیاردها دلار جریمه کم رنگ است اخذ شده علیه فولکس واگن و Daimler برای تقلب آگاهانه از انتشار گازهای گلخانه ای ، اینگونه نیست لزوماً نوید خوبی برای خودروساز است ، خصوصاً این احتمال كه دولت آمریكا آمریكا به دنبال الزامات بسیار شدیدتر برای آلایندگی و میانگین متوسط ​​بالاتر مصرف سوخت برای وسایل نقلیه مسافری باشد.

تویوتا ، به نوبه خود ، ادعا می كند كه قبلاً به آن پرداخته شده است. صدور تو سخنگوی شرکت به Roadshow گفت: “تقریباً پنج سال پیش ، تویوتا شکاف فرآیندی را شناسایی و گزارش کرد که منجر به تأخیر در ثبت برخی گزارش های غیر دولتی EPA برای نقص مربوط به انتشار در وسایل نقلیه شد.” “طی چند ماه پس از کشف این مسئله ، [تویوتا] کلیه پرونده های مربوط به تأخیر را ارسال کرد و گزارشات و انطباق های جدید قوی را اعمال کرد.”

این خودروساز معتقد است که این تاخیر در گزارش منجر به “تأثیر انتشار ناچیز ، در صورت وجود ” تویوتا می گوید که “همچنان به مشتریان خود اطلاع رسانی می کند و وسایل نقلیه را تحت هرگونه فراخوانی اصلاح می کند ، و [گزارش] گزارشات مربوط به نقص مربوط به انتشار را به تنظیم کنندگان دیگر ما ، از جمله اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها و هیئت منابع هوایی کالیفرنیا ارائه می دهد.”

هنوز تویوتا در مورد جریمه 180 میلیون دلاری بحث نمی کند. این شرکت گفت: “با این وجود ، ما تشخیص می دهیم که برخی از پروتکل های گزارش ما از استانداردهای بالای خودمان کوتاه بوده و ما خوشحالیم که این مسئله را حل کردیم.”

g >


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

چرا مینی ون Toyota Sienna یک انتخاب هوشمندانه است5:23

منبع: cnet

نظر دهید

      پاسخ دهید