دستگاه های دستیابی در CES 2021 نشان دهنده تمرکز روزافزون بر فناوری فراگیر است

0
mantis-q40-case-green-tpu-p1066631-ri

Mantis Q40 یک صفحه کلید ترکیبی QWERTY و بریل است.


چاپخانه آمریكا

این داستان بخشی از است CES ، جایی که سردبیران ما آخرین اخبار و جدیدترین ابزارهای CES 2021 کاملاً مجازی را به شما ارائه می دهند.

محصولات موجود در CES که بیشترین وزوز را ایجاد می کند به طور معمول تلویزیون های ، کامپیوترها و تلفن ها ، اما همچنین بسیاری از فناوری های مهم و پیشگامانه در جهت می شود که به آن توجه زیادی نمی شود. این شامل طیف وسیعی از محصولات است که در درجه اول ، از >%20%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9%20%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%20%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%84%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%DA%A9%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%20%DA%A9%D9%85%20%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%A7%20%D8%B1%D8%A7%20%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D9%85%DB%8C%20%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF.%20%20

COVID-19 همه گیری میزان حیاتی بودن بسیاری از این محصولات را برجسته کرده است. فناوری نقش مهمی در برقراری ارتباط افراد برای کارهایی مانند یادگیری از راه دور ، کار و پاتوق داشته است ، اما نیازهای افراد معلول ، 15٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهند ، که اغلب نادیده گرفته می شود .

خوشبختانه این موضوعی است که بتدریج مورد توجه بیشتر قرار می گیرد زیرا شرکت ها نه تنها به اهمیت فراگیر بودن پی می برند ، بلکه ارزش مالی دسترسی بیشتر محصولات به محصولات خود را نیز می بینند. گزارش سال 2016 نیلسن نشان داد که مصرف کنندگان دارای معلولیت ، همراه با خانواده ، دوستان و همکارانشان ، 2F٪ 2Fwww.cnet.com٪ 2Fnews٪ 2Fas-hollywood-and-tech-look-to-افزایش-تنوع-قابلیت دسترسی-سرانجام-لحظه خود را٪ 2F & v = 1 & out = https٪ 3A٪ 2F٪ 2Fwww است. nielsen.com٪ 2Fus٪ 2Fen٪ 2Finsights٪ 2 Report٪ 2F2016٪ 2Freaching-رایج-متنوع-مصرف کنندگان-دارای معلولیت٪ 2F & ref = https٪ 3A٪ 2F٪ 2Fwww.google.com٪ 2F & title = As٪ 20Hollywood٪ 20and٪ 20tech٪ 20look٪ 20to٪ 20 تقویت٪ 20diversity٪ 2C٪ 20accessibility٪ 20is٪ 20final٪ 20having٪ 20its٪ 20moment٪ 20-٪ 20CNET & txt = ساخت٪ 20up٪ 20a٪ 20trillion-dollar٪ 20market٪ 20segment “rel =” noopener noreferrer nofollow “target = “_blank” data-component = “externalLink”> یک بخش بازار تریلیون دلاری را تشکیل می دهد . علاوه بر این ، گزارش Accenture 2018 نشان داد که اگر شرکت هایی که دارای معلولیت بیشتری هستند ، به یک استعداد استخدام بیش از 10.7 میلیون نفر . گرگ استیلسون ، مدیر ارشد نوآوری جهانی در آمریكا ، گفت: “استخدامهای متنوع تر ، به شركتها این امکان را می دهد كه كار بهتر در دسترس قرار دادن محصولات خود انجام دهند.

” گرگ استیلسون ، مدیر ارشد نوآوری جهانی آمریكا گفت: “طراحی فراگیر اکنون موضوعی است كه در جریان اصلی صحبت می شود.” چاپخانه (APH) ، که یک صفحه کلید ترکیبی QWERTY و بریل می سازد. وی با اشاره به طراحی تجربه کاربری اضافه کرد: “حتی پنج سال پیش ، طراحی فراگیر برای طراحان UX مهم نبود.”


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

حکم CES 2021: نحوه انباشت اولین نمایش کاملا دیجیتالی …4:54

در اینجا برخی از قابلیت های دستیابی و فناوری های کمکی ارائه شده در نمایشگاه تمام دیجیتال CES که هدف آنها ایجاد سطح بازی است.

Mantis Q40

APH’s Mantis Q40 صفحه کلید بلوتوث QWERTY که شامل یک صفحه نمایش بریل قابل تجدید است. این کار کاربران نابینا یا کم بینا را از انتخاب یکی از صفحه کلید سنتی یا دستگاه بریل آزاد می کند. در عوض ، هنگام تایپ کردن ، صفحه بریل در پایین اطلاعات نوشتاری را برای تکمیل خواننده صفحه نمایش ارائه می دهد ، که توصیف را با صدای بلند برای کاربران بیان می کند.

دستگاه می تواند از طریق بلوتوث به حداکثر پنج ابزار مختلف متصل شود و شامل یک اتصال USB است. این با Mac ، PC کار می کند و iOS دستگاه ها ، با پشتیبانی از Android و Chromebook به زودی. با قیمت گزاف 2495 دلار فروخته می شود.

این شرکت همچنین یک جز smaller داده کوچکتر با هزینه کمتر دستگاه آفتاب پرست 20 ، با قیمت 1،595 دلار ، که به جای QWERTY از یک صفحه کلید بریل استفاده می کند. استیلسون گفت: این شامل همان عملکرد با دستگاه های خارجی و قابلیت اتصال یکسانی با Mantis Q40 است.

یکی از م componentلفه های اصلی این ابزار این است که آنها مبتنی بر ابتکارات دستیابی هستند که شرکت های بزرگتر فناوری به طور فزاینده ای از آن استفاده می کنند. وی خاطرنشان کرد که اگرچه دیدن شرکتهایی مانند سامسونگ ، اپل ، Google و مایکروسافت تأکید بیشتری بر طراحی فراگیر دارد ، “قابلیت دسترسی همیشه با کارایی برابر نیست. شما می توانید با یک رایانه صحبت کنید ، اما آیا ابزارهای تعاملی وجود دارد که آن را به یک تجربه کارآمد تبدیل کند؟” به گفته وی ، محصولاتی مانند Mantis Q40 و Chameleon 20 این لایه را افزایش می دهند در حالی که به کاربران امکان می دهد تا بریل را در نوک انگشتان خود نگه دارند. استیلسون گفت: قیمت بالای صفحه کلید به دلیل هزینه تولید دستگاه های تخصصی با فناوری بریل قابل تجدید است. اما APH در حال توسعه دستگاه لمسی پویا که چندین خط بریل ایجاد می کند ، بنابراین یک دانش آموز نابینا می تواند بلافاصله به یک تصویر ، نمودار یا شکل در حال دسترسی دسترسی داشته باشد در کلاس بحث شده است. APH امیدوار است که بتواند فناوری بریل با قابلیت تجدید هزینه کمتری را با دستگاه ایجاد کند.

Oticon More

دستگاه های شنوایی دارای در سال های اخیر شروع به دستور توجه بیشتر در CES کرد ، به ویژه به عنوان آنها از هوش مصنوعی افزایش یافته اند . تقریباً

تولید کننده سمعک Oticon Oticon More روز سه شنبه ، که برای کمک به کاربران کم شنوا در درک بهتر گفتار و انتخاب صداهای بیشتری که باید بشنوند ، طراحی شده است.

oticon-more-in-hand-jbs-1081
این شركت می گوید

اوتیكون بیشتر گفتار را بیشتر مانند مغز انسان پردازش می كند.
اوتیکون

روی تراشه سمعک جاسازی شده یک شبکه عصبی عمیق است ، چیزی که از مدل سازی ریاضی برای پردازش داده ها به روشی پیچیده استفاده می کند. این شرکت می گوید ، DNN با 12 میلیون صدای واقعی آموزش دیده است. وقتی یک صدا از سمعک عبور می کند ، با نتایج مرحله یادگیری DNN مقایسه می شود. به گفته اوتیكون ، این اجازه می دهد تا دستگاه نمایش طبیعی و متعادل تری از اصوات را ارائه دهد و قادر است فرایند گفتار را در یك محیط پر سر و صدا مانند مغز انسان انجام دهد.

Oticon More از جریان iPhone

و از برخی دستگاه های Android. این در هشت رنگ است و هزینه های آن را افراد متخصص مراقبت از شنوایی تعیین می کنند.

سایر دستگاه های شنوایی هوشمند در طبقه CES مجازی امسال شامل داده های بادبادک تقویت کننده صدای شخصی ، که از فناوری کاهش صدا برخوردار است و شبیه جفت گوش میله های متصل به بند است. این حالت دارای سه حالت گوش دادن است: حالت فوکوس ، که بر روی فرد مقابل شما قرار می گیرد و برای مکالمات یک به یک طراحی شده است. حالت محیطی ، که آگاهی کلی بیشتری را فراهم می کند و در عین حال سر و صدای ناخواسته را کاهش می دهد. و حالت گروهی برای تنظیمات اجتماعی ، که باعث افزایش گفتار 180 درجه در مقابل کاربر و کاهش صدای پس زمینه می شود.

Signia همچنین طیف وسیعی از سمعک های هوشمند و همچنین حالت Face Mask را در برنامه خود ارائه می دهد که به دارندگان کمک می کند گفتار را از طریق ماسک های صورت بهتر درک کنید . کاربران می توانند روی دکمه ای در برنامه ضربه بزنند ، که به سمعک ها می گوید تا روی سیگنال های گفتاری فرد تمرکز کنند ، باعث می شوند کلمات تمیزتر به نظر برسند و صدای پس زمینه را کاهش دهند. پس از غیرفعال شدن حالت Face Mask ، سمعک ها دوباره به صدا منتقل می شوند که صداهای اطراف را در یک تعادل صدایی طبیعی پخش می کند. این برنامه در iOS و Android موجود است. p >

شنیده ها h2>

افرادی که سمعک می کنند بهتر می توانند گفتار را از سر و صدای اطراف جدا کنند شنیده شده مفید است. برنامه تلفن های هوشمند ، که اواخر سال گذشته راه اندازی شد و در iOS و Android در دسترس است ، برای تحقق این هدف از یادگیری ماشین استفاده می کند.

HeardThat app

برنامه HeardThat شامل یک نوار لغزنده است تا کاربران بتوانند تصمیم بگیرند که چه میزان سر و صدای محیط را می خواهند فیلتر کنند.


شنوایی منفرد

برای ایجاد برنامه ، شبکه های عصبی با استفاده از هزاران ساعت مکالمه ضبط شده برای آموزش گفتار مفید از سایر نویزها آموزش داده شدند. به گفته این شرکت ، در حالی که سایر دستگاه های کمکی گفتار تمایل به تقویت یا کاهش تمام صداها ، از جمله موارد مفید دارند ، HeardThat نویز را جدا و دور می کند. این کار درک گفتار را برای کاربران آسان تر می کند.

این برنامه برای جایگزینی سمعک یا جایگزینی برای آنها طراحی نشده است ، می گوید بروس شارپ ، مدیرعامل Singular Hearing ، ساخت HeardThat. بلکه منظور این است که لوازم جانبی سمعک باشد.

برای استفاده از برنامه ، دستگاه شنوایی یا هدفون را به تلفن خود متصل کنید و در مقابل خود قرار دهید ، به سمت شخصی که با او صحبت می کنید ، قرار بگیرید.

HeardThat رایگان است ، اما این شرکت قصد دارد در نهایت سرویس اشتراکی را ارائه دهد.

برنامه آگاه h2>

تلفن های هوشمند همچنین توانایی کمک به کاربرانی را که نابینا یا کم بینا هستند در جهت یابی محیط خود دارند. برنامه آگاه ، از Sensible Innovations ، پیمایش توصیفی نوبت به نوبت را برای کاربران ارائه می دهد ، کاربران می توانند تلفن خود را در جیب خود بگذارند و وقتی برنامه مکان های عبور خود را اعلام می کند ، گوش دهند.

کاربران می توانند به برنامه بگویند که کجا می خواهند بروند ، و این به آنها خواهد گفت که وقتی به مقصد رسیدند. Aware همچنین توصیف صوتی مکان ها ، مانند طرح فروشگاه را ارائه می دهد.

آگاهی در iOS موجود است و به زودی برای Android راه اندازی می شود.

Sravi

Liopa ، شرکتی که توسعه یافته AI مبتنی بر فناوری لب خوانی ، برنامه ای را ایجاد کرد به نام Sravi که برای تشخیص عبارات خاص با تجزیه و تحلیل حرکات لب طراحی شده است. این می تواند برای افرادی که مشکل گفتاری دارند و یا بیمارانی که تحت مراقبتهای ویژه هستند و ناتوانی در صحبت کردن دارند ، مفید باشد.

این برنامه در حال آزمایش در سرویس بهداشت ملی انگلستان است و قرار است از اوایل بهار به صورت تجاری راه اندازی شود.

sravi

کادر پزشکی از Sravi با بیمار تراکئوستومی استفاده می کنند.


لیوپا

با توجه به جاری شدن سیل COVID-19 بیمارانی که تحت ونتیلاتور هستند. پزشکان ICU تمایل دارند از تراكئوستومی برای از بین بردن ونتیلاتور در بیماران استفاده كنند كه این امر مانع صحبت بیماران می شود. مک کوئیلان می گوید ، این بیماران می توانند از برنامه ای مانند Sravi بهره مند شوند و این شرکت تقاضای فن آوری خود را افزایش داده است.

مشتریان با بارگیری برنامه در تلفن یا رایانه لوحی خود و سپس نگه داشتن دستگاه به سمت بالا از بیمار ، از این برنامه استفاده می کنند. Sravi فیلم صحبت کردن از بیمار را ضبط می کند و یک شبکه عصبی عمیق از حرکات لب نقشه می کشد تا بفهمد کسی در تلاش است چه چیزی را بگوید. این اطلاعات می تواند به تلفن یا رایانه لوحی ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی به صورت متنی یا به صورت صوتی مصنوعی ارسال شود.

طیف وسیعی از محصولات قابل دسترسی به نمایش درآمده در CES ، آگاهی روزافزون نسبت به نیاز به طراحی فن آوری فراگیر و پیشنهادات محصول ، که استیلسون انتظار ندارد که در سالهای آینده کند شود.

“در واقع ،” او می گوید ، “من می بینم که بیشتر و بیشتر می شود.”

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نشده است. در مورد س questionsالاتی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی داشته باشید ، همیشه با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده خدمات بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

نظر دهید

      پاسخ دهید